Loading...
2017-02-15 18:39:08

Hız cezası özelleşiyor

Arabası olan milyonlarca sürücü dikkat! Bunu bilmeniz faydanıza olacak. Hız cezası özelleşiyor! Maliye Bakanı Ağbal, elektronik trafik denetimlerini bölgesel olarak özel sektörün yapabileceğini söyledi. Ağbal, “Böylece bu işin bir standardı olur. Ülke genelinde eşit şartlarda yapılır” diye konuştu. İşte tüm ayrıntılar...

Hız cezası özelleşiyor

Özelleştirilecek pek çok kuruluşun Varlık Fonu'na devrinin ardından, özelleştirme konusunda yeni proje geliştirilip satış yapılacak.

Habertürk’ten Deniz Çiçek’in haberine göre; Maliye Bakanı Naci Ağbal, bu kapsamda, bazı illerde belediyeler tarafından verilen elektronik trafik denetimi işinin, ülke genelinde ya da bölgesel olarak özel sektör tarafından yapılabileceğini söyledi.

Ağbal, böylece bu işin bir standarda dayalı olarak ülke genelinde eşit şartlarda verilebileceğini kaydetti. Varlık Fonu'nun ardından Özelleştirme İdaresi'nin fonksiyonsuz kaldığı eleştirilerini değerlendirev Ağbal, Varlık Fonu'nun amacının özelleştirme yapmak olmadığını söyledi.

BELEDİYENİN HİZMETİ ULUSAL YAPILABİLİR

Elektronik trafik denetim hizmetlerinin özelleştirilmesi yönünde proje geliştirilebileceğini belirten Ağbal, belediyelerin tek tek trafikte hızı aşan araçları tespit eden uygulamalar yaptığını vurgulayarak “Bu elektronik denetim hizmetini, bölgesel ya da ulusal olarak yapmak mümkün. Belediye belediye değil de daha ulusal düzeyde olabilir” dedi. Daha önce bu sistemde yaşanan sıkıntılara dikkat çekilmesi üzerine Ağbal, bu işin standardının belirleneceğini ve o zaman sıkıntı yaşanmayacağını ifade etti. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, belediyelerin bu işi şirketlere havale ettiğini belirterek bu şirketlerin de sürücülere çeşitli hız tuzakları kurarak gelir elde etme yoluna gittiğini söylemişti.

Loading...
Yorumlar
GÜNCEL
Uyanır uyanmaz bu testi yapın!

Uyanır uyanmaz bu testi yapın!

Referandum için yapılan SON ANKET

Referandum için yapılan SON ANKET