Loading...
2017-02-07 17:17:18

PTT'ye 2 bin 500 yeni personel alınacak

Memur adaylarına müjdeli haber geldi. PTT'ye 2 bin 500 yeni personel alınacak! PTT personel alımı için açıklamada bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yapılacak toplam 2 bin 500 personel alımı şartları konusunda herhangi bir bilgi vermedi. PTT'ye personel alımların üç alanda yapılacağını belirten Bakan Arslan, bu kadronun büro, gişe ve dağıtıcı memurlar arasında paylaştırılacağını duyurdu. İşte müjdeli habere ilişkin tüm detaylar...

PTT'ye 2 bin 500 yeni personel alınacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 2017 yılı içerisinde PTT'ye 2 bin 500 personel alacaklarını açıklayarak, 'Önümüzdeki hafta 500 kişinin alım sürecini başlatıyoruz.' dedi. Büro, gişe ve dağıtıcı memurlar olmak üzere üç farklı pozisyonda PTT memuru alacaklarını ifade eden Arslan, sayıya taşeron işçilerin de dahil olduğu söyledi. Peki, PTT personel alımları ne zaman?

"2017 yılı içerisinde 2 bin 500 personel alacağız"

Programın ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Bakan Arslan, bir gazetecinin "2017’de PTT’ye ne kadar personel alınacak? PTT’deki taşeron personelin durumu hakkında bilgi verebilir misiniz?" sorusu üzerine, "PTT tabii bir çınar kuruluşumuz, buna uygun olarak da günümüz teknolojisini en iyi kullanan, en hızlı büyüyen ve hizmet eden bir kuruluşumuz.

Bu çerçevede de 2017 yılı içerisinde 2 bin 500 personel alacağız ve önümüzdeki hafta büro, gişe ve dağıtıcı memurlar olmak üzere İstanbul’da 500 kişinin alım sürecini başlatıyoruz, başvuruları alacağız, yıl içerisinde de 2 bin 500’e tamamlayacağız bu kadroyu güçlenen PTT’nin daha da büyüyebilmesi ve güçlenebilmesi adına kadromuzu arttırmış olacağız.

PTT’deki taşeron elemanları dahil olmak üzere ülkemizdeki bütün taşeron elemanların kamuda istihdamıyla ilgili bir açıklamamız vardı. Hükümet olarak bu çalışmaları son aşamaya getirdik, Maliye Bakanlığımız nihai ayrıntılarını çalışıyor, inşallah bu ayrıntılar bittikten sonra da hükümet olarak bunu açıklayıp gereğini yapacağız" cevabını verdi.  Programda dereceye giren öğrenciler hediyelerini Bakan Arslan’ın elinden aldı.

 

Loading...
Yorumlar
GÜNCEL
Uyanır uyanmaz bu testi yapın!

Uyanır uyanmaz bu testi yapın!

Referandum için yapılan SON ANKET

Referandum için yapılan SON ANKET