Loading...
2017-02-16 00:21:50

İstanbul valiliği KPSS’siz 700 bekçi alımı başvuruları başladı

İş arayan adaylar dikkat! İstanbul Valiliği ve kaymakamlıklarına 700 bekçi alımı başvuruları başladı. İstanbul Valiliği KPSS’siz, lise mezunu 700 çarşı ve mahalle bekçisi alımı başvuru son günü 25 Şubat 2017 olarak ilan edildi. İşte başvurulara ilişkin merak edilenler...

İstanbul valiliği KPSS’siz 700 bekçi alımı başvuruları başladı

İstanbul Valiliği ve kaymakamlıklarına 700 bekçi alımına başvurular başladı. Devlet Personel Başkanlığınca 8 Şubat 2017 tarihinde yayınlanan kamu personeli alımı ilanı ile çarşı ve mahalle bekçisi olarak görev yapmak üzere KPSS’siz 700 memur alımı yapılacağı açıklanmıştı. 700 bekçi alımına 16 Şubat 2017 tarihinde başlayan başvurular 25 Şubat 2017 tarihine kadar devam edecek.

İstanbul il sınırları içerisinde görevlendirilecek 700 çarşı ve mahalle bekçisi alımına başvuru yapabilmek için; Türk vatandaşı olmak, lise ve dengi okul mezunu olmak, en az 1 yıldır İstanbul’da ikamet ediyor olmak, askerliğini yapmış ve 30 yaşından büyük olmamak gerekiyor.

Ayrıca, kamu haklarından yasaklı olmamak, sağlık sorunu bulunmamak, adli sicil kaydı bulunmamak, en az 167 cm boyunda olmak şartları aranıyor. Alımlarda KPSS şartı aranmayacak olup, sözlü ve yazılı sınav ile alım yapılacak. Başvuruları kabul edilen adaylar önce sözlü sınava alınacak, başarılı olan adaylar yazılı sınava girecekler.

Adaylar başvurularını istenen belgelerle birlikte İlçe Emniyet müdürlüklerine şahsen yapabilecekler. Yazılı ve sözlü sınav tarih ve yerleri başvurunun alındığı İlçenin Kaymakamlık resmi internet sitelerinden ilan edilecek.

Loading...
Yorumlar
GÜNCEL
Uyanır uyanmaz bu testi yapın!

Uyanır uyanmaz bu testi yapın!

Referandum için yapılan SON ANKET

Referandum için yapılan SON ANKET