Loading...
2017-02-08 14:48:25

Çanakkale Depreminde enkaz altından kızı kurtarmış

ÇANAKKALE'nin Ayvacık İlçesinde meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki depremde enkaz altında kalan ve kaldırıldığı hastanede iki gün süren tedavisinin ardından taburcu edilen 50 yaşındaki Kadir Köseoğlu, 'Beni, enkaz altından 17 yaşındaki büyük kızım Nurcan kurtarmış' dedi.

Çanakkale Depreminde enkaz altından kızı kurtarmış

Enkaz altından kızı kurtarmış

ÇANAKKALE'nin Ayvacık İlçesinde meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki depremde enkaz altında kalan ve kaldırıldığı hastanede iki gün süren tedavisinin ardından taburcu edilen 50 yaşındaki Kadir Köseoğlu, "Beni, enkaz altından 17 yaşındaki büyük kızım Nurcan kurtarmış" dedi.

Ayvacık'ta geçen 6 Şubat'ta saat 06.51'de meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki depremin vurduğu Yukarıköy Köyü'nde yıkılan evinin enkazı altında kalan dört çocuk babası Kadir Köseoğlu, Ezine Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Boynunda ve belinde ezikler bulunan Köseoğlu, tedaviye alındı. İki sükren tedavisinin ardından taburcu edilen Köseoğlu, köyüne döndü. Geceyi çadırda geçiren Köseoğlu, yıkılan evini görmek istemedi. Köyde büyük yıkıma neden olan deprem anında yaşadıklarını anlatırken halen olayın şokunu yaşadığı görülen Köseoğlu, "Sabah erken uyanmıştık. Çocukları okula göndermek için hazırlanıyorduk. O anda ev sallanmaya başladı. Çocuklara seslendim. Eşimde ayaktaydı. En son, yatak odasının kapısını açmaya hazırlandığım anı hatırlıyorum. Deprem ve sondrasına dair ise hiçbir şeyi hatırlamıyorum. Göçük altında kalıp, yaralanmışım. Gözlerimi açtığımda hastanedeydim. Boynum ve belimden yaralandım. Üzerime yaklaşık 50 kiloluk taş düştü. Beni, enkaz altından 17 yaşındaki büyük kızım Nurcan kurtarmış" dedi.

Loading...
Yorumlar
GÜNCEL
Uyanır uyanmaz bu testi yapın!

Uyanır uyanmaz bu testi yapın!

Referandum için yapılan SON ANKET

Referandum için yapılan SON ANKET