Loading...
2017-02-09 21:51:48

Adalet Bakanlığı 2 bin 750 personel alımı yapacak

Memur adaylarına müjdeli haber geldi. Adalet Bakanlığı bünyesine 2 bin 750 personel alımı yapılacağını duyuran Bakan Bekir Bozdağ, alımlarla ilgili detayları verdi. Hakim, Savcı, Zabıt Katibi gibi birçok kadrodan alım gerçekleştirileceğini belirten Bozdağ, 3 Haziran itibariyle bakanlık bünyesine toplam 2 bin 750 atama yapılacağını duyurdu. İşte, Bakan Bozdağ'ın Adalet Bakanlığı personel alımı ile ilgili detaylı bilgiler..

Adalet Bakanlığı 2 bin 750 personel alımı yapacak

Adalet Bakanlığı 2 bin 750 personel alımı için düğmeye basacak. TRT Haber canlı yayınına konuk olan Bakan Bekir Bozdağ,3 Haziran'da yapılacak olan alımlarla ilgili detaylı bilgi verdi. Türkiye'deki hakim ve savcı ihtiyacının hala yeterli düzeyde olmadığını söyleyen Akdağ, 2 bin hakim ve savcının mezunlardan, geriye kalan 750 kişilik kontenjanın ise avukatlardan tamamlanacağını açıkladı.

GÜNCEL MEMUR ALIM İLANLARI İÇİN TIKLAYIN

Bakan Akdağ, 2017 yılı içerisinde hakim ve savcılara ilaveten zabıt ve icra katibi, infaz koruma memuru ve diğer yardımcı personellerin de alınacağını duyurdu. İşte, Bakan Akdağ'ın konuşmasının tamamı;

"Hakim ve savcı ihtiyacı AB standartlarında karşılanmış değil. Orada 100 bin kişiye 21 hakim düşüyor, Türkiye’de 13,5. Bizim alacağımız mesafe var. İhraçları düştüğümüzde bu oranı konuyoruz. Yaklaşık 4 bin civarında yeni hakim ve savcı staj yaparken, daha erken göreve başlatıldı. Vatandaşlarımız meslekten uzaklaştırılan hakim ve savcılar nedeniyle adliyelerde herhangi bir sorun yaşamadılar. Çünkü süratli bir şekilde buralar dolduruldu. İşlerde bir aksamaya meydan verilmedi. Şu anda da sıkıntı yok. Ama biz bir yandan yeni hakim savcı alımını sürdüreceğiz. Bildiğiniz gibi şu anda bir sınav yaptık. Bu yıl 3 Haziran’da da 2 bin kişi mezunlardan, 750 de avukatlardan hakim savcı alımı için sınav yapacağız. Yıl sonunda bir sınav daha olacak. Hukuk son sınıfta okuyan öğrencilerimiz endişe etmesin. Eylül –Ekim- Kasım gibi bir sınav daha yapacağız. Zabıt katipleri, icra katipleri infaz koruma memurları diğer yardımcı personel var onlara ilişkin de 2017 yılı alımlarımız devam edecek."

Loading...
Yorumlar
GÜNCEL
Uyanır uyanmaz bu testi yapın!

Uyanır uyanmaz bu testi yapın!

Referandum için yapılan SON ANKET

Referandum için yapılan SON ANKET