Loading...
2017-02-15 20:17:04

YDS başvuruları yarın sona eriyor

YDS'ye girecek adaylar dikkat! YDS başvuruları yarın sona eriyor! 8 Şubat tarihinde başlayan YDS başvuru işlemleri 16 Şubat Perşembe günü sona erecek. Sınava girecek adayların resmi site üzerinden başvuru işlemleri gerçekleştirebilirler. İşte başvurulara ilişkin tüm detaylar...

YDS başvuruları yarın sona eriyor

Yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu personeline yönelik yabancı dil bilgisi seviyesinin belirlenmesi için yapılan Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından uygulanan yazılı bir sınav türüdür. YDS İlkbahar ve Sonbahar Dönemi olmak üzere senede sadece iki defa düzenlenir.
  
Kamu sektörü olsun özel sektör olsun günümüzde dil faktörü olmazsa olmaz bir ölçüt olarak kabul edilmektedir. Yabancı Dil Sınavı (YDS) ile bu ölçütün tespiti ve değerlendirilmesi yapılarak, kurum ve kuruluşların personelinde aradığı veya tespitini sağlamak istediği yeterlilik belirlenmektedir. Güz ve bahar dönemlerinde olmak üzere gerçekleştirilen bu sınavlar alanında yükselmek isteyen veya belli bir standarda erişmek isteyen tüm personellerin özel ilgi ve zaman ayrılan bir sınav konumundadır.
 
Yabancı Dil Sınavı (YDS) Başvurusu Ne Zaman Bitiyor?
 
İçerisinde bulunduğumuz 2017 yılı Yabancı Dil Sınavı ilkbahar dönemi için başvurular 8 Şubat 2017 günü saat 10:00 itibari ile başlamıştır, 16 Şubat 2017 günü saat 23:59'a kadar da devam edecektir. Başvuruları devam eden ve 150 dakika süren Yabancı Dil Sınavı, 2 Nisan 2017 Pazar günü gerçekleştirilecektir. Sınav saati 09:30’dur.
 
Yabancı Dil Sınavı (YDS) Başvurusu Nasıl Yapılır?
 
Yabancı Dil Sınavı ilkbahar dönemi için son başvuru tarihinin 16 Şubat 2017 olduğunu belirtmiştik, Adayların başvuruları ÖSYM'nin resmi internet sitesinden sağlanmaktadır ve işlemler https://ais.osym.gov.tr/ üzerinden gerçekleşmektedir. Adaylar sınav işlemleri için sisteme giriş yapmak zorundadır. Bunun içinde gerekli olan sadece T.C. kimlik numarası ve sisteme giriş yaparken kullandıkları şifreleridir. Sınav türü olarak YDS'yi seçerek gerekli bilgiler eşliğinde sınav başvurularını tamamlayabilmektedirler.


Loading...
Yorumlar
GÜNCEL
Uyanır uyanmaz bu testi yapın!

Uyanır uyanmaz bu testi yapın!

Referandum için yapılan SON ANKET

Referandum için yapılan SON ANKET